INFORMACE

JÓGA SÁL

Jóga je vhodná pro každého a nikdy není pozdě s ní začít. Lekce jsou určeny jak pro začátečníky, tak i pro pokročilejší cvičence.

Jógové cvičení oproti jiným sportům působí zároveň na fyzické i mentální úrovni. Protahujeme a posilujeme opravdu celé tělo, přitom však protahujeme a posilujeme i mysl. Jóga se totiž nezaměřuje na povrch, ale na to, co je uvnitř. Učí nás uvědomovat si svaly hluboko pod povrchem kůže, atak možná díky józe objevíte svaly, o kterých jste vůbec nevěděli. Tímto neustálým uvědomováním si svého těla, odpoutáváme pozornost od myšlenek, které nás obtěžují a zahlcují. Cvičíme, pozorujeme své tělo, až se přistihneme, že nemyslíme na to, co bylo či co bude, ale soustředíme se jen na daný moment.

AKTUALITY

JEREMI uzavera WEB A5 2-2024

UZAVŘENÍ PARKOVIŠTĚ OD 26.2.2024

Praha-Hormonalni-joga

Kurz hormonální jógy pro ženy – 16.3.2024

Letáky

Kurz hormonální jógy 6.1.2024

LEKCE JÓGY

Proč cvičit jógu?

Jóga je velmi prospěšná pro tělo i psychiku. Příznivě působí na svaly, klouby, ale také dechový, oběhový a lymfatický systém, všechny orgány i žlázy v těle. Protahuje tělo, harmonizuje mysl a naše psychické rozpoložení.

Klidná flow jóga

Plynulé provádění jógových asán se zaměřením na rozproudění energie v rytmu našeho dechu, vhodné pro začátečníky i pokročilé 

 

Jóga pro zdravá záda

lekce je přímo zaměřena na oblast zad a s tím související správné držení těla - Martina Horáková

Vinyasa flow jóga

propojení dechu s pohybem. Pozdravy slunce provázejí celou hodinu. Díky pohybu nás udržuje myslí v přítomnosti a dává nám možnost plně přítomnost prožít, zároveň však nemá předem danou strukturu, a tak si cvičící může vytvořit vlastní sestavu, čímž se zase blíží hatha józe. 
Vinyasa flow jóga zahřívá tělo a pomáhá v něm rozproudit teplo. Díky prohřátí těla a následnému pocení dochází k lepšímu vylučování toxinů z těla, pomáhá k hubnutí, svaly jsou při pravidelném praktikování nejen pružnější, ale i silnější. Dech je zde základem, od kterého se odvíjí pohyb a přechody z pozice do pozice jsou sladěny s dechem a jeho jednotlivými fázemi. Vhodné pro začátečníky i pokročilé - Martina Markvartová

V našem jóga sále se odreagujete od každodenního stresu