INFORMACE

Otevřeli jsme pro Vás sál na JÓGU.

Jóga je vhodná pro každého a nikdy není pozdě s ní začít. Lekce jsou určeny jak pro začátečníky, tak i pro pokročilejší cvičence.

Jógové cvičení oproti jiným sportům působí zároveň na fyzické i mentální úrovni. Protahujeme a posilujeme opravdu celé tělo, přitom však protahujeme a posilujeme i mysl. Jóga se totiž nezaměřuje na povrch, ale na to, co je uvnitř. Učí nás uvědomovat si svaly hluboko pod povrchem kůže, atak možná díky józe objevíte svaly, o kterých jste vůbec nevěděli. Tímto neustálým uvědomováním si svého těla, odpoutáváme pozornost od myšlenek, které nás obtěžují a zahlcují. Cvičíme, pozorujeme své tělo, až se přistihneme, že nemyslíme na to, co bylo či co bude, ale soustředíme se jen na daný moment.

Přidáváme nové lekce - sledujte sekci AKTUALITY

AKTUALITY

Leták A5 jarní kemp 2020-page-001

Jarní příměstský kemp 2020

Fyzio Jeremi-page-001

FYZIOTERAPEUT V JEREMI

FASCIAL TRAINING & BLACKROLL

FASCIAL TRAINING & BLACKROLL

Petra Kubrová - HATHA FLOW a JIN JÓGA

Hatha Flow

Hatha Flow jóga propojuje tradiční hatha jogovou praxi vycházející z vědění nejstarší linie himalájských mistrů s principy inteligeního sekvencovaní jógových pozic. Lekce začíná prací s koncentrací a mantrou, po rozehřátí celého těla pokračuje sekvencí stojných pozic, pozic v sedě a v leže. Po ásánové praxi následuje relaxace a opět krátká koncentrace kvůli vědomému propojení mysli a těla. V rámci lekce pracujeme nejen na posílení, protažení a ozdravení našeho těla, ale i na schopnosti koncentrace, uvolnění naší mysli a nalezení vnitřní harmonie, která není závislá na našem okolí. Učíme se rozvíjet intuici a vnímavost k sobě samým, učíme se čerpat ze studnice vnitřního klidu, který nosíme hluboko ve svém nitru.

Jin jóga

Jin jóga se liší od všech ostatních typů jógy, praktikuje se pasivně a bez aktivizace fyzické síly; nezaměřujeme se na svaly, ale na hlubší vrstvy v těle (pojivové tkáně, šlachy, vazy, klouby, kosti).

V pozicích v sedě nebo v leže setrváváme delší dobu (zpravidla 3 až 6 minut), jedná se o nenásilné cvičení, jehož účinky jsou přesto velmi silné. Nechat na sebe působit sílu jinové energie bez aktivního zapojení svalstva je svým způsobem náročné.

V Jin józe nejde o „správné“ či „špatné“ provedení pozice, neklademe si zde žádná pravidla, plně nasloucháme vlastnímu tělu.

Jin jóga představuje propojení klasické jógy a tradiční čínské medicíny, svými účinky je přirovnávána k akupunkturnímu ošetření.

 

Účinky Jin jógy

  • spouští samoléčebné uzdravující procesy hlavních orgánů v těle
  • harmonizuje energii v těle, umožňuje zklidnění mysli a kultivaci pozornost
  • zpomaluje degeneraci klobů, působí jako prevence zkrácení vazů
  • nabízí hluboké uvolnění, prokrvení a vyživení nejvíce ztuhlých částí těla – pánve, kyčlí a beder
  • působí kompenzačně k našemu hektickému životnímu styluu a dynamickému pohybu

O LEKTORCE

K józe, konkrétně k powerjóze Vaška Krejčíka, mne před více než deseti lety přivedla kamarádka. V průběhu let jsem přešla k samotným základům - hatha józe, dále Iyengar józe kladoucí důraz na kvalitní provedení jednotlivých ásan. Uvědomila jsem si, jak důležitou kompenzační roli pro moje tělo jóga hraje, díky pravidelnému praktikování se mi podařilo zbavit se disbalancí v těle, které způsobovalo časté hraní beachvolejbalu (což je má druhá velká sportovní láska). A postupně jsem zjišťovala, jak mocně působí na zklidnění mé mysli a relaxaci duše uprostřed našeho hektického světa. Dalším zlomovým momentem byl měsíční pobyt na Srí Lance, který mi díky intenzivnímu praktikování jógy ukázal, jak úchvatná a nádherná cesta sebepoznání jógová praxe je.

Jako kouč provázím klienty primárně jejich myšlenkami a emocemi za jejich cílem a štěstím, a lektorování jógy byl naprosto přirozeně další krok v doprovázení lidí na jejich cestě, aby se cítili lépe ve svém těle, se svou myslí a se svou duší.

Jóga pro mě znamená probouzení energie v těle, osvobození mysli, harmonizaci duše i bourání bariér - nevyčerpatelnou studnici moudrosti a magickou cestu sebepoznání, a v neposlední řadě čisté bytí inspirací a předávání vlastní jógové zkušenosti dál.

Více o mě na www.MindAndYoga.cz

LEKCE JÓGY s Martinou Horákovou

Energy flow power jóga

dynamické plynulé provádění jógových asán se zaměřením na rozproudění energie v rytmu našeho dechu, vhodné pro začátečníky i pokročilé - Martina Horáková

 

Jóga pro zdravá záda

lekce je přímo zaměřena na oblast zad a s tím související správné držení těla - Martina Horáková

Vinyasa flow jóga

propojení dechu s pohybem. Pozdravy slunce provázejí celou hodinu. Díky pohybu nás udržuje myslí v přítomnosti a dává nám možnost plně přítomnost prožít, zároveň však nemá předem danou strukturu, a tak si cvičící může vytvořit vlastní sestavu, čímž se zase blíží hatha józe. 
Vinyasa flow jóga zahřívá tělo a pomáhá v něm rozproudit teplo. Díky prohřátí těla a následnému pocení dochází k lepšímu vylučování toxinů z těla, pomáhá k hubnutí, svaly jsou při pravidelném praktikování nejen pružnější, ale i silnější. Dech je zde základem, od kterého se odvíjí pohyb a přechody z pozice do pozice jsou sladěny s dechem a jeho jednotlivými fázemi. Vhodné pro začátečníky i pokročilé - Martina Markvartová

LEKCE SM SYSTÉM s Markétou Kochmannovou

SM Systém - stabilizace a mobilizace páteře. SM Systém může cvičit každý, kdo je schopen chůze. Kdo chce předejít bolesti zad, kdo se chce zbavit bolesti zad, léčba skoliózy, snížení rizika výhřezu 

meziobratlových plotének, neinvazivní léčba výhřezu meziobratlových plotének, kompenzační cvičení nejen pro sportovce, vhodné cvičení v době těhotenství i po něm. -Markéta Kochmannová