Zprávy z CHECH OPEN – kickbox

Ve dnech 4.-5.10.2019 se ve sportovní hale JEREMI sport na Praze 13 uskutečnil Mezinárodní turnaj v kickboxu Czech Open 2019. Turnaj probíhal na šesti stanovištích tatami v disciplínách známých jako light contact, kick-light, Point fighting a hudební formy. Pátek proběhl v duchu celodenních registrací a od 16hod začaly probíhat první zápasy na čtyřech tatami v různých kategoriích a disciplínách. V sobotu se uskutečnily zápasy na všech šesti tatami. Závěrem celého turnaje byl galavečer, na který byly vybrány předem určené zápasy napříč různými věkovými kategoriemi.

Závodů se účastnilo celkem 11 zemí z celé Evropy. Celkový počet závodníků pro letošní ročník byl 328 s celkem 610 starty. Česká republika se jako vždy účastnila turnaje v hojném počtu (118 mužů a žen).  Přestože počet závodníků z České republiky byl nejvyšší, tak se v celkovém pořadí umístila na druhém místě. Celý turnaj ovládlo Maďarsko, které získalo o jednu zlatou medaili víc než Česká republika.